Mаслото од сусам најхранливата супстанца за кожата на лицето!

Mаслото од сусам најхранливата супстанца за кожата на лицето!

Еве ја тајната на маслото од сусам за кожата на лицето! Зошто е добро да се користи масло од сусам за лице? Маслото за лице од сусам совршено го чисти лицето и ги коригира сите несовршености на кожата! Во време кога женската убавина е императив, сите ние се трудиме да...
Ајурведска тајна маска за лице за убав тен

Ајурведска тајна маска за лице за убав тен

Масло од сусам и куркума за поубав тен. Потребни ви се само две состојки за изработка на на оваа природна маска. Состојки: 5 лажици масло од сусам 8 лажици органска куркума и прстофат црн пипер Куркумата е мулти-ефективна кога станува збор за општото здравје на вашето...