Прочисти ги синусите на ајурведски начин

Прочисти ги синусите на ајурведски начин

Исчистете го носот и продишете за само неколку минути Верувале или не, откако ќе го примените ова, ќе можете да ги ослободите синусите од досадната секреција што постојано тече од носот, за време на настинка, синузитис и долго после тоа… Ве уверуваме дека веќе имате...
Дали сте и вие од оние кои ги измачува синусна инфламација на пролет?

Дали сте и вие од оние кои ги измачува синусна инфламација на пролет?

СИНУСНА ИНФЛАМАЦИЈА Секој трети на земјинава топка пати од некаква синусна или алергична инфламација. Синузитот е голем проблем на човештвото. Бидејќи е сврстан во системска болест на телото. отеќнатото дишење го сотава без доволно кислород целото тело, а да не...
Ајурведски лек за синуси

Ајурведски лек за синуси

  Земете органски цимет и органски квалитетен мед. Една супена лажица лесно растопете ја на многу тивок огин. Додајте мала лажичка цимет и соединете ги состојките. Оставете малку да се излади и земај те наутро и навечер цели 7 дена. Подготвувајте ја оваа смеса...
Ајурведски совети за ублажување на проблемите со синузитис

Ајурведски совети за ублажување на проблемите со синузитис

Еве неколку ајурведски совети за ублажување на синузитис: пијте многу топла вода, може да додадете цимет и црн пипер јадете колку што е можно повеќе лук и ѓумбир консумирајте свежо подготвена, топла и лесно сварлива храна и свежо овошје и зеленчук избегнувајте тешка,...
Продиши со цела плуќа

Продиши со цела плуќа

Најновите истражувања покажуваат дека секој трет човек на земјината топка има проблеми со дишењето. Респираторните алергии се случуваат во контакт со алерген (прашина, полен, честички, смог, загадувачи, хемиски соединенија и други животински поттикнувачи.) Главните...