КАШЛАШ, КИВАШ и ти ТЕЧЕ НОСОТ?

КАШЛАШ, КИВАШ и ти ТЕЧЕ НОСОТ?

Древен ајурведски сируп против кашлица Сок од лимон, органско маслиново масло, 200 гр вода, 200 гр кафеав шеќер,. Сето ова да врие на тивок огин додека не достигне густина како сируп. При крај додате 14 ловорови лисја и малку жалфија, да отстои додека не се соедини....