Природно ајурведско масло од сусам за заштита од сонце

Природно ајурведско масло од сусам за заштита од сонце

  Летото веќе пристигна. Приремете се на време и заштите ја својата кожа 🙂 Маслото од сусам содржи витамин Е, кој е природен антиоксиданс. Многу е корисен како лосион кој се користи како заштита од сонце и може да биде одлична замена за штетните креми што се...
Ајурведска утринска практика – пркоси му на утринското сонце

Ајурведска утринска практика – пркоси му на утринското сонце

Ајурведски утрински ритуали Започнете го денот со неколку здрави утрински навики за избалансиран и здрав почеток. Изборите кои ги правите наутро се првиот чекор кон здравје или болести – вие одлучувате. Затоа, поттурнете го утрото кон подобар ритам со природата,...