Ајурведски чоколаден пудинг со кардамом

Ајурведски чоколаден пудинг со кардамом

Ви предлагаме здрав ајурведски чоколаден пудинг со индиски ореви, урми и кардамом Состојки: – 180 гр индиски ореви – 12 лажици млеко /може и билно млеко/ – 40 гр какао во прав – 2,5 лажици мед – 4 големи урми – прстофат сол –...