Ајуредска крем супа со домати

Ајуредска крем супа со домати

 Исчистете го вашето тело од тешка празнична храна со оваа супа. Потребно е: 500 мл сок од домати, 1 морков, 1 главица кромид, 2 лажици Ги масло 2 компири, сол, црн пипер, куркума и кардамом. Подготовка: На малку Ги масло се динста кромидот и се додава морковот и...
Ајурведски зимница за добра работа на срцето и воспаленијата во телото

Ајурведски зимница за добра работа на срцето и воспаленијата во телото

Ајурведски лек за добра работа на срцето и намалување на воспалителните процеси Свежиот домат не многу често се препорачува за консумација во ајурведата. Но припремен на овој начин ќе добиете вкусна закуска преку зимата, а ќе го подобрите вашето здравје. Потребни...