Ајурведски чај за подобар имунитет  

Ајурведски чај за подобар имунитет  

Овој чај, e направен од состојки кои имаат антиоксиданти и антиинфламаторни својства, добар борец против тумори, може да помогнат во намалувањето на воспалението на целото тело и со тоа го поддржуваат вашиот имунолошки систем. 1 лажичка свежа рендана куркума или во...