Ајурведски чај од куркума – најздравиот еликсир

Ајурведски чај од куркума – најздравиот еликсир

Чајот од куркума е се повеќе популарен заради своите благопријатни својства врз телото – 1 чаша топла (не многу вруќа) вода – ¼ лажички органска куркума – половина сок од лимон – половина лажиче цимет, кардамом и црн пипер (по избор) –...