Природен ајурведски лек за отстранување на брадавици

Природен ајурведски лек за отстранување на брадавици

Состојки: ½ лажички јаболков оцет 1 капка есенцијално масло од оригано 2 капки есенцијално масло од темјан 2 капки есенцијално масло од лимон ½ лажички кокосово масло памучна подлога и завој Подготовка: Во сад измешајте јаболков оцет, масло од темјан и масло од...