Пиј 8 чаши вода наутро и биди здрав ко дрен

Пиј 8 чаши вода наутро и биди здрав ко дрен

Што ни советува Ајурведата? Древните ајурведски текстови велат дека “Лицето кое пие осум анџали “(како длабока чаша направена со спојување на двете дланки) вода секој ден на изгрејсонце, се ослободувате од сите болести. Ќе живеете долг живот, а (болести и...
Ајурведска вода за хипертензија

Ајурведска вода за хипертензија

Ајурведа потврдува дека вода со мед помага за лесно намалување на крвниот притисок. Сè што треба да направите е да додадете лажичка мед, 5 до 10 капки органски јаболков оцет во чаша врела вода. Пијте рано наутро на празен стомак. Овој пијалок помага во намалување на...