fbpx
Масло за нега на влакно на брада Black Orchide

Масло за нега на влакно на брада Black Orchide

700,00 ден

Black Orchide масло за брада со мирисни ноти на лотус, пачули, ветивер, сандалово дрво и ванила.

Го негува и храни влакното на брадата, спречува кршливост, сувост и првутење.

Шифра: 1311

Category:

Black Forest масло за брада со мирисни ноти на лотус, пачули, ветивер, сандалово дрво и ванила.

Го негува и храни влакното на брадата, спречува кршливост, сувост и првутење.

Ја намалува иритацијата на кожата, црвенилото и чешањето и воедно ја негува и храни кожата на лицето.

Додатокот на природен витамин Е го поттикнува и растот на влакното.

Маслата во својот состав содржат 100% природни и органски состојки бездодатоци на вештачки бои, парабени и мириси.

Не содржат палмино масло што дополнително ги прават и вистински пријатели на природата.

Состав: кокосово, рицинусово, јојоба, арган, бадем, маслиново, сусамово, сончогледово масло, есенцијални масла од лотус, пачули, ветивер, сандалово дрво, ванила, витамин Е.