Ајурведски колач на среќа и благосостојба

Ајурведски колач на среќа и благосостојба

  За нешто повеќе од 20 минути може да направиме здрав десерт, кој ќе ја победи секоја наша криза за слатко нешто. Главна состојка за овој десерт е бананата, овошје кое го зголемува серотонинот (хормонот на среќата) и го подигнува расположението. Бананите содржат...
Брзо чоколадно колаче кое не треба да се пече

Брзо чоколадно колаче кое не треба да се пече

Се прави само од три состојки Потребно ви е органски чокодализиран чипс или мусли, кокосово масло и црно чоколадо! Исто така, силиконски модули за мафини или калапи по желба. Овој колач е здрав, без дополнителни калории, без рафинирани шеќери, лесно сварлив, полн со...