Ајурведска солена паста од древните риши

Ајурведска солена паста од древните риши

Пробајте го древниот рецепт од  ајурведските монаси и риши, забите остануваат здрави до длабока старост, дури и во древно време, кои никогаш не слушнале за стоматолог во руралните области. Дали сакате да ја дознаете нивната тајна? Солен раствор за четкање на забите...
Ајурведски трик – победи ја непријатната миризба од устата

Ајурведски трик – победи ја непријатната миризба од устата

* Куркума и масло од синап- во борба против лошиот мирис од устата* Благодарение на своите антиинфламаторни, антимикробни и антиканцерогени својства, куркумата станува најмоќен и најлековит зачин меѓу зачините. Маслото од синап има антибактериско дејство и е одличен...
Флуорот предизвикува рак и други здравствени проблеми

Флуорот предизвикува рак и други здравствени проблеми

  Започнете го утрото со насмевка и одржувајте ги: бели, бисерни, здрави и силни, 100% природни и органски со нашите пасти за заби. Нашите билни пасти за заби ги зајакнуваат непцата, спречуваат крварење, го намалуваат таложењето на плаката и го зајакнува...
Ајурведски правила за здрави заби

Ајурведски правила за здрави заби

Според Ајурведата, забите се „нуспроизвод“ на асти дату (коскено ткиво). Формирањето на кариес на забите и парадентит се знаци на побудување на вата во коскеното ткиво. ⠀ Стоматолошките заболувања честопати се предизвикани од недостаток на калциум, магнезиум и цинк....