Кичди – едноставен рецепт за детоксикација

Кичди – едноставен рецепт за детоксикација

Едноставен рецепт за детоксикација: Кичди, зеленчуково јадење од ајурведската традиција што помага да се опушти и да се излечи телото. Состојки: – 1 и пол лажици маслиново масло или ги путер – 1 лажица рендан ѓумбир – 1 лажичка семе од синап –...