Ајурведско ласи со круша за топлите и жешки денови

Ајурведско ласи со круша за топлите и жешки денови

Освежување со ајурведско ласи од круша Круша ласи е брз и здрав пијалок што треба да се консумира во текот на летото. Пробајте го овој вкусен рецепт за освежување круша ласи Состојки: 1 Круша сецкана 2 парчиња свеж ѓумбир големина околу 2 цм Листови од нане Кафеав...