Здрава необична ајурведска лимонада со краставица, ѓумбир и кардамом

Здрава необична ајурведска лимонада со краставица, ѓумбир и кардамом

Лимонада со краставица, ѓумбир и кардамом Одамна се познатити лековитите својства на овие билки во Ајурведата. Користете ги секогаш кога ќе посакате. Послужете здрав пијалок за вашето семејтво и пријатели. Половина краставица 20 мл сок од лимон 1/2 лажичка органски...
Ајурведски пијалок за стимулирање на метаболизмот

Ајурведски пијалок за стимулирање на метаболизмот

Стимулирајте го метаболизмот со пијалок од лимон, куркума и лен Сок од лимон, куркума и ленено семе се препорачува за сите луѓе кои имаат проблеми со дигестивниот систем, сакаат да го стимулираат црниот дроб и да го подобрат изгледот на кожата.Особено се препорачува...