Ајурведско ласи со круша за топлите и жешки денови

Ајурведско ласи со круша за топлите и жешки денови

Освежување со ајурведско ласи од круша Круша ласи е брз и здрав пијалок што треба да се консумира во текот на летото. Пробајте го овој вкусен рецепт за освежување круша ласи Состојки: 1 Круша сецкана 2 парчиња свеж ѓумбир големина околу 2 цм Листови од нане Кафеав...
Есенска диета за смирување на вата доша

Есенска диета за смирување на вата доша

  Неколку вкусни идеи што можеби сакате да ги вклучите во вашиот план за есенска диета: Слатка круша – исечете свежа круша, нанесете малку органски мед и посипете со кардамом   Уживајте!   Органски кардамом во прав 200гр...