Tофу со сливи – енергетски сатвички бонбонки

Tофу со сливи – енергетски сатвички бонбонки

  Состојки : 250 мл кокосово или ги масло 450 гр цврст тофу 350 гр кафеав шеќер или друг засладувач но не мед кора и сок од 2 лимони (органски одгледувани) 550 гр брашно 1 лажичка сув квасец 1 лажичка прашок за пециво 450 гр сливи, исечени на парчиња глазура со...