Ashwagandha

Додаток во исхраната, 60 таблети.

Природен производ направен од чисти органски билки.

Препорачливо е да ja употребуваат луѓе кои работат во тензична работна атмосфера.

Ашвагандата е билка која е позната и како индијски женшен. 

Ашвагандата е полезна за луѓе со голем замр. Ја подобрува способноста на телото да се справи со физичкиот замор.

Комбинирајќи ја со јога вежби, медитација и ајурведска масажа, значително ќе го подобрите вашиот животен стил и ќе се вратите во природната рамнотежа на животот

Употреба:

1-2 таблетки два пати на ден без консултација со лекар.

Состојки: (Withania somnifer)

 Шифра: 1205

ТЕЛЕФОН

СЛЕДЕТЕ НÉ