Ајурведските колачиња на Дедо Мраз

Ајурведските колачиња на Дедо Мраз

  Ви го подаруваме оригиналениот рецепт за чоколадни #ги колачиња што може да го прилагодите според вашите желби. Основата за колачињата е секогаш иста, а се состои од ги масло, шеќер, јајца и брашно. Покрај ореви, можете да додадете и суво овошје (брусница,...
Здрави вегански колачиња спремни за минут

Здрави вегански колачиња спремни за минут

  Празниците се вистинското време да се разбудиме од зимскиот сон и да почнеме да се грижиме за нашето здравје, а тоа значи и вистинска диета. За следниот рецепт ви се потребни неколку едноставни состојки кои можеби и ги имате по дома. Потребни состојки: Банани...
Направете си здрави ѓумбирови божиќни колачиња

Направете си здрави ѓумбирови божиќни колачиња

РЕЦЕПТ : (за 12 колачиња) Состојки: 2 чаши мелен овес или брашно од овес (200 гр) 1/4 чаша скроб од тапиока или пченкарен скроб (30гр) 1 лажиче мелен цимет 1 лажиче мелен ѓумбир 1/4 лажиче мелено оревче и кардемом 1/4 лажиче мелено каранфилче 1/4 лажиче сол 1/2 лажиче...