🎄 Ајурведски совети за новогодишната ноќ и божиќните празници🎄

 🎄 Ајурведски совети за новогодишната ноќ и божиќните празници🎄

Новата 2022 година се ближи 🎉.  Остануваат уште неколку дена до еден од најпопуларните празници меѓу народот.  А предпразничната треска веќе не зафати сите: елки, новогодишни играчки, подароци, подготовки за празничната трпеза итн. Додека го славите новогодишниот...
НОВОГОДИШНИ АЈУРВЕДСКИ КОЛАЧИ

НОВОГОДИШНИ АЈУРВЕДСКИ КОЛАЧИ

  Бадемовото брашно е вистинска ризница на макронутриенти, што го прави совршен извор на јаглехидрати, протеини и здрави масти. 1⁄4 чаша бадеми третирани на овој начин содржат 4,6 g јаглени хидрати, 5,2 g протеини и 3 g полинезаситени масни киселини и го штитат...