fbpx
Satavari

Satavari

1.100,00 ден

Додаток во исхраната, 60 таблети.

Овој 100 % природен суплемент е еден од најважните ајурведски билни додатоци кој се користи за подобрување и одржување на жената и нејзините женски органи.

Овој дар од природата се покажа многи ефикасен при лекување неплодноста и губење на либидо кај жените.

Ги балансира хормоните и ги ублажува предменструалните и менопаузалните симптоми.

Понатаму оваа “женска билка“ ја храни и ја чисти крвта и женските репродуктивни органи.

Шифра: 1228

Додаток во исхраната, 60 таблети.

Овој 100 % природен суплемент е еден од најважните ајурведски билни додатоци кој се користи за подобрување и одржување на жената и нејзините женски органи.

Овој дар од природата се покажа многи ефикасен при лекување неплодноста и губење на либидо кај жените.

Ги балансира хормоните и ги ублажува предменструалните и менопаузалните симптоми.

Понатаму оваа “женска билка“ ја храни и ја чисти крвта и женските репродуктивни органи.

Потикнува производство на јајце клетки и ја зголемува плодноста.

Оваа билка исто така ја зголемува Сатвата – лековитата сила. Исто така, машкиот репродуктивен систем има голема полза од билката Шатавари.

Се користи во случаи на импотенција, сперматофија и воспаление на репродуктивните органи.

Шатавари, помага при лекување аритмии на срцето, колитис, закиселеноста на телото, улцери, чиреви во стомакот, дизентерија, бронхијални инфекции и прочистување токсини преку уринарниот тракт.

Препорака:

1 до 2 таблети два пати на ден. Да не се надминува препорачаната дневна доза.

Состојки: shatavari (asparagus racemosa)