Kanchanara

Kanchanara

1.100,00 ден

Додаток во исхраната, 60 таблети.

Традиционално од дрвото Канчанаратри се користи кората.

Овој 100% природен производ помага за третирање разни нарушувања, како на пример: гландуларно проширување, проширување на лимфните јазли, тироидната жлезда, артритичен оток, гуша, хормонски флуктуации и проширување на простатата.

Помага при појава на сите видови тумори, особено на дојките и матката, како и за неврофиброми (тумор на нервите).

Шифра: 1219

Додаток во исхраната, 60 таблети.

Традиционално од дрвото Канчанаратри се користи кората.

Овој 100% природен производ помага за третирање разни нарушувања, како на пример: гландуларно проширување, проширување на лимфните јазли, тироидната жлезда, артритичен оток, гуша, хормонски флуктуации и проширување на простатата.

Помага при појава на сите видови тумори, особено на дојките и матката, како и за неврофиброми (тумор на нервите).

Потпомага во регулирање производството на хормони на тироидната жлезда и помага да се намали тежината на лесен и неприметлив начин.

Овој билен додаток има многу лековити својства кои намалуваат болки и помага за третирање рани, инфекции и проблеми со кожата.

Добро е позната лековитоста на дрвото, особено за болки во грлото, крварење на хемороиди, кашлици, дијареа, дизентерија, горушица, хематурија (зголемена инциденца на црвени крвни клетки во урината), варење на храна, маларија и менорагија (продолжено менструално крварење).

Покрај тоа, овој дар од природа помага за третирање кожни болести, туберкулоза, чиреви и нодуларни жлезди.

Канчанра се препорачува и е многу погодна за намалување на маснотиите и покачено нивоа на холестерол.

Во Ајурведата, Канчанара се користи во комбинација со други тревки како антиканцерогени агенси.

Препорака:

1-2 таблетки два пати на ден без консултација со лекар.

Состојки: (Bauhinia variegata)