fbpx
Nisaamlaki

Nisaamlaki

1.100,00 ден

Додаток во исхраната, 60 таблети.

Природен производ направен од чисти органски билки.

Овој 100% природен лек има две главни состојки: Куркума и Амла.

Овој природен лек помага при контрола на нивото на шеќер во крвта кај пациенти со дијабетес.

Третира разни нарушувања на кожата, особено за алергии и уртикарија. Благотворно влијае и ги балансира кафа и пита доша.

Нисамлаки е ајурведски хербален додаток кој ги поддржува функциите на панкреасот.

Шифра: 1223

Додаток во исхраната, 60 таблети.

Природен производ направен од чисти органски билки.

Овој 100% природен лек има две главни состојки: Куркума и Амла.

Овој природен лек помага при контрола на нивото на шеќер во крвта кај пациенти со дијабетес.

Третира разни нарушувања на кожата, особено за алергии и уртикарија. Благотворно влијае и ги балансира кафа и пита доша.

Нисамлаки е ајурведски хербален додаток кој ги поддржува функциите на панкреасот.

Нисамлаки е широко распространет во ајурведската медицина.

Тоа е уникатна комбинација на билките амла и куркума, направена специјално за регулирање на нивото на шеќер кај дијабетичари. Амлата има силен подмладувачки ефект и е многу ефикасна во дијабетската невропатија и пре-дијабетес.

Ако дневно земате 2 х 2 таблети Амла и Ашваганда, многу брзо ќе се регулира и импотенцијата поврзана со дијабетис.

Конвенционално, Амла се користи бидејќи помага за подобрување на дигестивниот систем и за освежување на телото (билка со најбогат природен извор на витамин Ц), како и тоник и додаток за зголемување на отпорноста и имунитетот на телото од болести.

Благодарение на неговата хранлива вредност и нејзиниот добар антиоксидативен ефект, Амлата игра важна улога во балансирањето на Пита доша и е корисна при дисбаланс на Пита-Пита болести.

Амла ефективно се користи при гастритис, хиперацидност – закиселеност, горушица и подобра функцијата на црниот дроб, жолчен меур, срце и бели дробови.

Исто така се користи за подобрување на видот, зајакнување на коските, забите и непцата. Го зајакнува дигестивниот оган, нормалното ниво на шеќер во крвта и е богат со антиоксиданти.

Куркумата пак од друга страна помага при регенерацијата на клетките и е ефикасен во корекцијата на нерамнотежата на клеточно ниво, особено кај кожните пигменти, осип, рани, чиреви и при дегенерација на зглобовите.

Помага при подобрување на дигестивната функција и подмладување на панкреасот.

Многу добри резултати се постигнуваат преку правилна исхрана и диета во комбинација со овие таблети, па кога ќе додадете и јога пракса, медитација и ајурведските третмани, значително ќе го подобрите вашиот животен стил и ќе се вратите во својот природен изглед и баланс на животот.

Препорака:

1-2 таблетки два пати на ден без консултација со лекар.

Состојки: nisamlaki (curcuma longa + emblica officinalis)