fbpx
Punarnava

Punarnava

1.100,00 ден

Додаток во исхраната, 60 таблети.

Природен производ направен од чисти органски билки.

Растението Punarnava (Boerhavia difusa), вклучувајќи го и коренот и лисјата имаат докажани својства, кои долго време се користат во Ајурведата. Листовите на ова растение се јадат како зеленчук.

Шифра: 1226

Додаток во исхраната, 60 таблети.

Природен производ направен од чисти органски билки.

Растението Punarnava (Boerhavia difusa), вклучувајќи го и коренот и лисјата имаат докажани својства, кои долго време се користат во Ајурведата. Листовите на ова растение се јадат како зеленчук.

Пунарнава е 100% природен производ, производ со кој ќе кажеме збогум на вишокот килограми и ќе започнеме да зрачиме убавина ! Овој дар од природата помага за намалување вишокот вода во организмот, за намалување уринарни инфекции и одржување добро уринарно здравје.

Редовното користење на оваа билка помага да се надминат болките и воспалението на зглобовите, гихт и артритис.

Овој дар од природата се препорачува за одржување добро респираторно здравје и нормално ниво на гликоза во крвта. Се користи за отстранување на токсините од телото и кожата.

Препорака:

1-2 таблетки два пати на ден без консултација со лекар.

Состојки: Punarnava, whole plant (Boerhavia diffusa)