Кичари – најизбалансираната ајурведска храна

Кичари е ајурведско јадење за детоксикација и едно од најстарите ајурведски специјалитети. Тоа е мешавина од две или повеќе зрна. Традиционалниот кичари се прави од ориз и леќа но, наместо ориз, можете да користите кое било друго жито (киноа, леќа, амарант, итн.).

Тајната на одличниот вкус на кичари лежи во добро избалансираните зачини. Зачините не само што му даваат богат вкус на јадењето, туку имаат и лековити својства за подобрување на варењето и апсорпцијата на хранливите материи.

Кичари се вари многу лесно, богат е со хранливи материи, го чисти организмот од токсини, го доведува телото во состојба на рамнотежа, а исто така ја зголемува и виталната енергија.

Потребни состојки:

• басмати или кочански ориз – ½ до 1 чаша
• жолта леќа или ситен грав  ½ до 1 чаша
• свеж ѓумбир – пире или мали парчиња – 1 лажица
• црн пипер – 10-15 парчиња црн пипер во зрно + ½ лажичка мелен црн пипер
• семе од ким – 1 лажичка.
органска куркума и кардамом во прав – 1 лажица масло.
• семе од црна сенф или друг соодветен – 1 лажичка
• свеж зеленчук – ситно сецкан (во зависност од сезоната или од она што одговара на сопствената доша – моркови, цвекло, тиквички, боранија, карфиол, зелка, брокула, спанаќ … итн.)
• хималајски сол – според вкус
• ги – (чист путер) – 2-3 лажици.
• вода – 3 чаши
• Опционално неколку каранфилчиња и малку цимет, лист свеж коријандер и кари

Кичари рецепт:

• Ставете го оризот и леќата во сад и измијте ги темелно неколку пати. Ако сакате, можете да го чувате во вода 20-30 минути. Ако преферирате рецепт со темна леќа, натопете ги со гравот во вода 1 ноќ претходно. (Количината на ориз, зелена леќа може да се одреди според вкусот.)
• Загрејте го тенџерето на среден оган, додадете ги зачините и почекајте да се стопи ги путер. (ви препорачуваме да користите ги зошто може да се загрева на температура од 420Ц).
• Тостирајте го семето од ким во ги додека не почувствувате мирисаат лесно и не ги слушнат пукачките звуци на семето, но без да ги запалите семето. (Во оваа фаза, семе од синап може да се додаде ако сакате.)
• Потоа, додадете ѓумбир, црн пипер, каранфилче, мало лажиче цимет и пржете уште 1-2 минути.
• Додадете измиен ориз, грав од мунга или жолта леќа.
• Додадете го исечканиот зеленчук и пржете уште неколку минути. (по избор, можете да додадете сиров зеленчук, без да го пржите. Најпрвин додадете зеленчук со подолго време на готвење како: моркови, боранија и цвекло на почетокот на процесот на готвење, а потоа додадете го зеленчукот со зелени лисја со пократко време на готвење како: спанаќ, блитва, пред крајот на процесот на готвење.)
• Додадете ги куркумата и црниот пипер, малку сол и нежно мешајте додека не се помешаат сите рамномерно.
• Додадете ја водата, ставете ја на тивок оган кога ќе зоврие и варете околу 30 минути додека не омекне оризот.

Јадете топло 🙂

 

Органски кардамом во прав 200гр

 

Органска куркума во прав 200гр

Written by Ayurveda

November 8, 2020

НАЈЧИТАНИ ВЕСТИ

Ајурведска диета за февруари

Ајурведска диета за февруари

Февруари во вашето тело Штом температурите ќе паднат и ќе почнат малку да растат кон крајот на јануари, вашето тело ја менува својата стратегија од градење изолациски масти кон нивно ослободување. Телото ослободува маснотии од истата причина поради која...

Лекува 150 болести, сезонски грипови и вируси

Лекува 150 болести, сезонски грипови и вируси

 Зачин вреден злато! Лековитите својства на овој зачин постепено се откриваат низ вековите, а одамна е потврдено дека има силно антивоспалително дејство. Овој зачин е познат низ целиот свет поради неговите многубројни лековити својства. Ако случајно видите на...

Здрав појадок за почеток на денот

Здрав појадок за почеток на денот

Во брзањето и вревата на нашиот секојдневен живот, здравата храна понекогаш ја оставаме на последно место.  Спакувана и студена храна за носење, мусли со додаден шеќер, бел леб и сл.  станаа составен дел од нашата рутина за појадок - вкусна за јадење и...