Ајурведски детокс викенд во Охрид
  • Home
  • /
  • Uncategorized
  • /
  • Ајурведски детокс викенд во Охрид

Ајурведски детокс викенд во Охрид

by | Aug 25, 2020 | 0 comments

 

Ayurveda tretmans & therapy Wellness Detox Healing Ohrid
Ајурведски детокс викенд во Охрид
28-30 август
Локација: Spirit Cosmetic Boulevard Macedonian Edukators, 6000 Ohrid

Ајурведските третмани на цело тело со топло сусамово масло и билни прашоци, се препорачана секојдневна рутина за исцелување на целокупното здравје, детоксицирање и благосостојба.
Ги смирува сите три доши, го ублажува заморот, даваат енергија за целиот ден, совршен сон, го подобруваат тенот и сјајот на кожата, поттикнуваат долговечност и ги хранат сите делови на телото.
Детокс претставува исфрлање односно чистење на токсините од телото. Доколку повремено применувате детоксикација ќе овозможите свеж изглед на вашата кожа, ќе ги зголемите нивоата на енергија во телото, ќе ја подобрите својата дигестија а во целиот тој процес ќе симнете и дел од вишокот килограми.
Знаци кои укажуваат на зголемена концетрација на токсини во телото:
– недоволна енергија, чувство на малаксаност и летаргичност
– недоволна концентрација, недостаток на мотивација
– нередовна столица
– лоша дигестија
– лош здив
– слаб имунитет
– потење пропратено со лош мирис
– лесна иритабилност
– кршлива и слаба коса
– сува кожа и лесно кршливи нокти

Предности поврзани со редовно изведување на овоие третмани се:
• зголемена циркулација особено во нервните завршетоци, тонирање на мускулите и целата физологија,
• смирување на нервите,
• подмачкување на зглобовите,
• зголемена ментална будност,
• елиминирање на нечистотиите во телото, мазна и мека кожа.

Специјална летна понуда на двете техники за 2.500,оо денари.
Вистинската вредност на овој пакет би чинел не помалку од 5.000 денари.
По усогласувањето на ‘рбетот и откривање на вашиот елемент и типот на телото, ајурведата користи специјализирани древни индиски ајреведски техники за масажа со врели камења и масла и билни прашоци за да ја доведе вашата мускулатура и циркулацијата во совршен проток и рамнотежа.
Со овој пакет добивате темелна проценка на севкупното здравје, состојбата на телото и детокс и ајурведски третман кој приближно трае трае околу 2 часа. Волшебен детокс пакет за целосно исцелување што никогаш не сте го искусиле 💛
Постои можност за одделно третирање со детокс терапија или ајурведски третман.
Ајурведките третмани кои ги нудиме се: абјанга, удвартана, насја, падабјангам, сарванга абјанга, канза ватаки.
За повеќе информации за третманите кликнете тука.
Третманите само овој викенд ќе бидат со промотивна цена. Резервирајте сега, бидејќи местата се ограничени.
Повеќе информации на 071214524 ; 070410505; 078 363 897 ; 077513780

 

Удвартана

 

Абјанга

 

Насја

 

Падабјангам

 

Сарванга

Канза Ватаки

0 Comments

Submit a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Recent Post

Ајурведска диета за февруари

Ајурведска диета за февруари

Февруари во вашето тело Штом температурите ќе паднат и ќе почнат малку да растат кон крајот на јануари, вашето тело ја менува својата стратегија од градење изолациски масти кон нивно ослободување. Телото ослободува маснотии од истата причина поради која миленичињата...

Лекува 150 болести, сезонски грипови и вируси

Лекува 150 болести, сезонски грипови и вируси

 Зачин вреден злато! Лековитите својства на овој зачин постепено се откриваат низ вековите, а одамна е потврдено дека има силно антивоспалително дејство. Овој зачин е познат низ целиот свет поради неговите многубројни лековити својства. Ако случајно видите на...

Здрав појадок за почеток на денот

Здрав појадок за почеток на денот

Во брзањето и вревата на нашиот секојдневен живот, здравата храна понекогаш ја оставаме на последно место.  Спакувана и студена храна за носење, мусли со додаден шеќер, бел леб и сл.  станаа составен дел од нашата рутина за појадок - вкусна за јадење и исклучително...