Ајурведски коктел за подмладување и чистење на црниот дроб и телото
  • Home
  • /
  • Uncategorized
  • /
  • Ајурведски коктел за подмладување и чистење на црниот дроб и телото

Ајурведски коктел за подмладување и чистење на црниот дроб и телото

by | Jul 6, 2020 | 0 comments

Една магична голтка секое утро е чекор до идеално здравје.

♻️ Направете мешавина од квалитетно маслиново масло и лимонов сок. Со помош на овој природен коктел исчистете го црниот дроб и подмладете го целото тело.

Здравјето на црниот дроб е многу важно за целокупното здравје на организмот и од голема важност е да го одржувате црниот дроб здрав.

Овој витален орган игра важна улога бидејќи го ослободува нашето тело од токсини и игра важна улога при прочистувањето на организмот во целост.

Здравиот црн дроб обезбедува правилно варење и го подобрува здравјето на вашиот метаболизам.

Со цел да го задржите црниот дроб здрав и чист, ви го предлагаме овој природен и домашен ајурведски рецепт кој е многу лесен за подготовка.

🌱 Рецепт

Измешајте една лажица сок од 🍋 и една лажица органско маслиново масло.

Најдобар резултат ќе добиете ако го земате овој коктел наутро на празен стомак.
После неколку дена, веќе може да ги забележите првите резултати, како ви се враќа енергијата, здравата боја на кожата, се отстрануваат темни кругови на очите и подобро варење.

Квалитено органско маслоново масло можете да најдете кај нас.

За длабинско чистење на џигерот правете ја оваа комбинација заедно со Трифала

 

Triphala

 

0 Comments

Submit a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Recent Post

Ајурведска диета за февруари

Ајурведска диета за февруари

Февруари во вашето тело Штом температурите ќе паднат и ќе почнат малку да растат кон крајот на јануари, вашето тело ја менува својата стратегија од градење изолациски масти кон нивно ослободување. Телото ослободува маснотии од истата причина поради која миленичињата...

Лекува 150 болести, сезонски грипови и вируси

Лекува 150 болести, сезонски грипови и вируси

 Зачин вреден злато! Лековитите својства на овој зачин постепено се откриваат низ вековите, а одамна е потврдено дека има силно антивоспалително дејство. Овој зачин е познат низ целиот свет поради неговите многубројни лековити својства. Ако случајно видите на...

Здрав појадок за почеток на денот

Здрав појадок за почеток на денот

Во брзањето и вревата на нашиот секојдневен живот, здравата храна понекогаш ја оставаме на последно место.  Спакувана и студена храна за носење, мусли со додаден шеќер, бел леб и сл.  станаа составен дел од нашата рутина за појадок - вкусна за јадење и исклучително...